Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

MPZP Białystok - sprawdź miejscowy plan miasta Białystok

Posiadasz działkę lub planujesz zakup działki budowlanej w mieście Białystok? Przed inwestycją sprawdź zapisy planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Białystok.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Białystok.

MPZP Białystok
Mapa MPZP miasta Białystok

Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego to podstawowy dokument regulujący przeznaczenie terenu, warunki jego zabudowy i zagospodarowania. Jeżeli planujesz budowę lub zakup działki obowiązkowo sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego miasta Białystok. Dowiedz się Jak sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania w Białystoku.

MPZP Białystok

Zespół specjalistów portalu Na Mapie na bieżąco aktualizuje plany miejscowe w Geoportalu miasta Białystok i uzupełnia bazę o nowe plany. Rejestr MPZP Białystok prowadzimy i uzupełniamy skrupulatnie od wielu lat. Znajdziesz w nim obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego z obszaru Białystoku. Dane o aktualnych planach miejscowych pochodzą z bazy urzędu miasta Białystok.

Sprawdź, ile planów miejscowych obowiązuje obecnie w mieście Białystok i jakie plany zostały ostatnio uchwalone.

Sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego Białystok obowiązujący na konkretnej działki w Portalu OnGeo.pl

Z Raportu o terenie dowiesz się, czy dla obszaru wybranej działki jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jeśli tak to:

  • Jakie jest przeznaczenie działki w MPZP,
  • Otrzymasz link do właściwej uchwały MPZP miasta Białystok z dodatkowymi informacjami,

W Raporcie znajdziesz również szereg istotnych informacji o działce i jej sąsiedztwie, m.in: uzbrojenie terenu w media, informacje z ewidencji gruntów, zagrożenia i uciążliwości oraz otoczenie i dostęp do usług. Zobacz przykładowy Raport o terenie .

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
  • wpisać adres działki,
  • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Statystyki dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego Białystoku

Zestawienie statystyk miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Białystoku

0

206 planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujące w mieście Białystok, w tym zawierają się zmiany do planów, uchylenia mpzp Białystok, wyroki sądów, rozstrzygnięcia nadzorcze i inne.

0 ha

5809 ha to powierzchnia zajmowana przez plany zagospodarowania przestrzennego Białystoku.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta Białystok - statystyki
Powierzchnia uchwalonych MPZP w mieście Białystok z podziałem na lata

Rejestr MPZP Białystok

Poniżej przedstawiamy tabelę rejestr wybranych MPZP Białystok. Jeżeli chcesz sprawdzić plan dla swojej działki, skorzystaj z usługi Raport o terenie w portalu OnGeo.pl .

Nazwa uchwały MPZPNr uchwałyData uchwalenia
Uchwała nr LXIX/942/23 Rady Miasta Białystok z dnia 27 marca 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Wysoki Stoczek w Białymstoku w rejonie ulic Ogrodniczki i GromadzkiejLXIX/942/2327-3-2023
Uchwała nr LXIX/943/23 Rady Miasta Białystok z dnia 27 marca 2023 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Piasta w Białymstoku (rejon ul. Warszawskiej i Świętojańskiej)LXIX/943/2327-3-2023
Uchwała nr LXVI/909/23 Rady Miasta Białystok z dnia 18 stycznia 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Nowe Miasto w Białymstoku w rejonie ulic K. Pułaskiego i TransportowejLXVI/909/2318-1-2023
Uchwała nr LXVI/910/23 Rady Miasta Białystok z dnia 18 stycznia 2023 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Wygoda w Białymstoku (rejon ul. J. K. Kluka i ul. S. Nowakowskiego)LXVI/910/2318-1-2023
Uchwała nr LXIII/900/22 Rady Miasta Białystok z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedli Dojlidy i Skorupy w Białymstoku w rejonie ulic Dojlidy Fabryczne i  Ks. S. Suchowolca – etap II ALXIII/900/2220-12-2022
Uchwała nr LXIII/899/22 Rady Miasta Białystok z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Dojlidy Górne w Białymstoku (w rejonie ulic Daliowej i Leśna Polana)LXIII/899/2220-12-2022

Kto odpowiada za uchwalanie miejscowych planów w Białystoku?

Za prowadzenie rejestru MPZP Białystok odpowiada prezydent miasta Białystok. Do jego obowiązków należy m.in. uchwalanie nowych planów i wprowadzanie zmian do istniejących planów. W przypadkach gdy dla danej działki plan zagospodarowania przestrzennego Białystok nie obowiązuje, to urząd miasta Białystok wydaje decyzję o warunkach zabudowy. Dokładna procedura związana z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy w Białystoku została opisana w artykule: Decyzja o warunkach zabudowy procedura formalna .

Analizuj zmiany zagospodarowania terenu w mieście Białystok z lotu ptaka dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym!

Chciałbyś zobaczyć, jak zmieniało się zagospodarowanie terenu dla dowolnej działki w mieście Białystok na przestrzeni lat? Nasza usługa archiwalnego raportu lotniczego pomoże Ci lepiej zrozumieć rozwój terenów objętych planami zagospodarowania Białystoku. Dzięki unikalnym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych okresów będziesz mógł śledzić zmiany urbanistyczne, inwestycje publiczne i rozwój dzielnic. Wykorzystaj tę cenną wiedzę i skorzystaj z naszego raportu lotniczego, aby zgłębić historię miejscowych planów i zrozumieć ich wpływ na tereny miasta Białystok!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Pobierz wniosek lub zaświadczenie dotyczące MPZP Białystok